Přeskočit na obsah

Rekonstrukce prvorepublikové vily

Představení

Realizace dvou koupelen, toalety a kuchyňského ostrůvku pro náročného zahraničního klienta. Na projektu jsme spolupracovali se známým interiérovým designérem Ivo Prokelem.

Obklady byly vybrané ve formátu 60x120cm v lesklém provedení od španělského výrobce dlaždic Pamesa ze série Torano Dorado, na podlahy byly použité dlaždice ze stejné série v rozměru 120x120 cm v matném provedení a do sprchového koutu se zajistila výroba speciální mozaiky ve tvaru diamantu v naší výrobě TechnoArt. Mozaika byla vyrobená ze stejné dlaždice jako dlažba, tím se zachoval čistý design prostoru a zároveň funkčnost protiskluzu při sprchování.

Ve výrobě TechnoArt jsme rovněž zajistili výrobu umývátka z dlaždice na toaletu. Tímto řešením se velmi designově vyřešil malý prostor na toaletě a zároveň zajistil čistý elegantní design prostoru, který nejčastěji navštěvují hosté. Umývátko je i dokonce velmi praktické, protože má dostatečně velkou odkládací plochu.

Baterie byly vybrány od amerického výrobce baterií Graff. Ty byly vybírány velmi pečlivě tak, aby se baterie hodily k celému charakteru této krásné budovy a zároveň, aby nepůsobily tuctově. Barevně jsme to celé ladily k hnědé žíle promítající se v dlažbě.

Kompletní sanitární keramika byla dodána od výrobce Villeroy&Boch, ta vzhledem své letité historii nám výborně sedla do celého konceptu historické vily. Pouze vana byla vybrána na základě kvality a odolnosti materiálu, proto se dodala vana od Kaldewei Meisterstück - monolitická vana volně stojící s umístěním do pravého rohu.    

Na kuchyňskou linku a ostrůvek se dodávala keramická dlažba v tloušťce 12mm od italského výrobce Florim – Calacatta Gold v rozměru 160x320cm, který se na místě upravoval na požadované rozměry.