CZ SK
Design for you

ProCeram se podílí na testování, školení i vývoji

Aktualizováno: 27.05.2019 12:59

ProCeram se aktivně podílí na testování a školení obkladačů správné pokládky velkých formátů. Zároveň se podílíme na vývoji účinného lepidla na velké formáty.

Vývoj lepidla byl iniciován počátečními problémy a zjištěním zvýšených nároků na technologii i materiály při pokládce velkoformátových keramických obkladových prvků. Při ověřování parametrů vyvíjené lepicí malty byly s dobrými výsledky postupně položeny stovky metrů čtverečních obkladů a dlažeb ve formátech až 160 x 320 cm při různých tloušťkách materiálu.

Hlavním cílem projektu bylo zavedení ověřené a certifikované technologie pokládky pro lepení velkoformátových obkladových prvků, tj. obkladů a dlažeb, při použití speciálně modifikované lepicí malty na bázi cementu. Na ověření parametrů i systémové funkce vyvíjené lepicí malty zkoušením v praxi průběžně navazují i dosud unikátní zátěžové testy, prováděné ve spolupráci výrobce lepidla a vývojového pracoviště Fakulty stavební VUT Brno.

Pro pokládku velkoformátových dlažeb na podlahu doporučujeme použít slinuté keramické prvky v tloušťce střepu minimálně 9 mm.

zavřít
zavřít
zavřít
zavřít
zavřít
zavřít
zavřít
zavřít
zavřít
ProCeram - koupelny
|Copyright © 2010 - 2014 ProCeram a.s.