CZ SK
Design for you

Havlova váza s číslem 7 byla 7. prosince na vzorkovně ProCeram Brno

Aktualizováno: 29.12.2016 11:45

Společnosti ProCeram, a.s., Sapeli, Jan Ficek Dřevovýroba, Studio Tereza Šašková a Cígler Home Design uspořádaly vzhledem k právě probíhajícímu "Roku Václava Havla", kdy si připomínáme jeho nedožité 80. narozeniny a 18. prosince to bylo již pět let od jeho úmrtí, předvánoční neformální přátelské setkání, jehož nosným tématem bylo vystavení Havlovy vázy. Tato váza byla v Brně představena teprve podruhé v historii. Záštitu nad akcí převzal Bořek Šípek Trust, reprezentovaný jeho ředitelkou Ivetou Stanislavovou.

Václav Havel vytvořil v roce 2004 nákres vázy, připomínající stonek šípku hustě posetý trny, jako dárek svému příteli Bořkovi Šípkovi k 55. narozeninám. Vázu pojmenoval Neuchopitelný šípek.
Bořek Šípek vázu vyrobil spolu se svými sklářskými mistry z Nového Boru, v limitované edici pouhých sedmi kusů. Vázu se šťastným číslem 7 měli možnost všichni zúčastnění vidět ve středu 7. 12.2016 v prostorách společnosti ProCeram Brno a následně Sapeli.
Havlova váza nebyla jediným artefaktem souvisejícím s Bořkem Šípkem, ve společnosti ProCeram byla vystavena váza Millenium evokující střet minulého století s novým tisíciletím, kterou Bořek Šípek vytvořil pro vzácné vládní příležitosti, zahraniční návštěvy.
V Cígler Home Design byla vystavena „Chodkova lávka“ a skleněné srdce.
Celá akce probíhala v harmonické předvánoční atmosféře a byla příjemným zastavením v každodenním shonu a spěchu.

 

zavřít
zavřít
zavřít
zavřít
zavřít
zavřít
zavřít
zavřít
ProCeram - koupelny
|Copyright © 2010 - 2014 ProCeram a.s.