CZ SK
Design for you

Zavádíme novou sérii, která je jiná, než vše na současném trhu

Aktualizováno: 08.09.2020 07:57

Travertino Romano je slinutá nenasákavá, rektifikovaná dlažba, jejíž předlohou byl přírodní italský travertin, který se jmenuje Travertino Romano. Série tedy přijala jeho jméno. Přírodní travertin je sedimentární hornina - vápenec, který byl díky jednoduchému opracování široce používán ve stavebnictví již v době Římské říše. Barva travertinu závisí na znečištění určitým typem oxidu. Přirozené barvy se pohybují od mléčně bílé až po ořechové, přes různé odstíny od žluté po červenou. Běžně se na deskách objevují stopy fosilních zvířat a rostlin.

Tato série slinuté dlažby je dokonalou designovou kopií Travertina Romano, ale se všemi přednostmi nenasákavých slinutých dlažeb. Série je ještě doplněna zajímavou dekorací, která také vychází z historie a využívá předloh barvených, nebo zlacených reliéfních dekorů.

Výhodou je, že Travertino Romano není spojeno s architektonickým stylem: najdete jej v Saturnovo chrámě (500 př.n.l.) který byl vystaven v etruském stylu, nebo třeba Augustův oblouk, Koloseum až po funkcionalistickou vilu Thugendhat od význačného německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe, kde k použitým originálním kamenným prvkům patří italský travertin z lokality Tivoli. V interiérech byl použit např. na podlaze vstupní haly, na schodišti, v exteriérech na parapety a na zahradní terase se schodištěm. Proč byste jej tedy nemohli ve vašem projektu použít i Vy?

zavřít
zavřít
zavřít
zavřít
ProCeram - koupelny
|Copyright © 2010 - 2014 ProCeram a.s.